Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA
Széchenyi 2020

Vezetési program

Visszaemlékezni az elmúlt több mint egy évszázadra nagyon megtisztelő feladat. Ez az évforduló mérföldkő, amely alkalmat ad a megtett út elemzésére, az elért eredmények számbavételére és a jövő céljainak, feladatainak kitűzésére.

A mögöttünk álló 120 év munkával teli, sikerekben gazdag, változatos és küzdelmes időszak volt. Sajnos a ma élők között már nincsenek olyan emberek, akik az iskola első évtizedeiről saját tapasztalatok alapján tájékoztatni tudnák az utókort.

A gazdasági, politikai változások mellett  minden időszakban kiemelt jelentősége volt a szakemberképzésnek, ez napjainkban még jobban felerősödött, számos területen nincs elegendő szakember. Így volt ez 1898-ban is, amikor a város felismerte a mezőgazdasági képzés iránti igényt, megalapította elsők között a Gazdasági Ismétlő Iskolát, amely napjainkig korszerű szakképzést folytató iskolává nőtte ki magát.

A siker érdekében a tárgyi feltételrendszer fejlesztése mellett meghatározó és elengedhetetlen volt az iskolában dolgozó oktatók és alkalmazottak lelkiismeretes munkája. Iskolánkban mindig fontos volt a hagyományok ápolása, az elődök tisztelete, a tapasztalatok átvétele. Iskolánkban a legfontosabb értékek: a tudás, az emberség, az egymásiránti szeretet és tisztelet, a tenni akarás a tanulókért.

Az elmúlt évek öröksége arra kötelez bennünket, hogy a jövő céljainak, feladatainak teljesítése során folytassuk ezt, legyünk méltóak elődeink hagyatékához.

Köszönöm az intézmény valamennyi volt és jelenlegi dolgozójának az iskoláért végzett áldozatos munkáját.

(Harsányi István, igazgató)

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum